بسته

کوره pit type چیست🗜️کاربردهای کوره pit type✔️

معرفی کوره pit type

کوره های پیت که معمولاً با نام کوره های کربنی گازی نوع پیت یا GCF معرفی می‌شوند، به عنوان کوره‌های شفتی یا رتور عمودی نیز شناخته شده و عمدتاً برای عملیات حرارتی در دمای حداکثر تا 1000 درجه سانتیگراد استفاده می‌شوند. این کوره‌ها اساسا از نوع استوانه‌ای بوده که برای سخت کاری سطحی (کربن‌دهی) کاربرد دارند. این کوره‌ها معمولا در دو نوع با یا بدون مخزن آب بندی شده برای اتمسفر خنثی یا اتمسفر اکسید کننده معمولی ارائه می‌شوند. همچنین این کوره¬ها برای زمان کار بیشتر، سهولت تعمیر و نگهداری، عملکرد بدون مشکل طراحی شده‌اند.

کوره pit type چگونه کار می کند؟

کوره pit type کربن دهی گازی می‌تواند با گرمایش الکتریکی یا گازی گرم شود. کوره های گرمایش الکتریکی دارای عناصر گرمایش نواری – سیمی مقاومتی هستند که در دیواره جانبی کوره قرار دارند. کوره‌های گرمایش گازی با راندمان بالا برای کاربرهایی که مشکل تامین انرژی برق دارند طراحی و ساخته می‌شود و برای انواع فرآیند عملیات حرارتی مناسب هستند. گردش هوای گرم داخل این کوره با فن گردشی کارآمد گریز از مرکز یا محوری انجام می‌شود که می‌تواند با موتور دو سرعته باشد . همچنین درب کوره pit type دارای ساختار دایره‌ای با پوش عایق است که برای شارژ یا تخلیه مواد به داخل کوره به صورت چرخشی هیدرولیکی ساخته می¬شود .

به طور کلی این کوره برای عملیات حرارتی آنیل یا آنیل تحت فشار، آنیل همدما، سخت کاری سطحی (کربن نیتروژن دهی، کربن دهی، نیتراسیون و …) تنش‌گیری و نرماله کردن استفاده کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

پست های مرتبط

This will close in 0 seconds