بسته

کوره واگنی چیست🗜️ انواع کوره واگنی و نوع کارکرد آن ها⛓️

کوره واگنی چیست و چه انواعی دارد؟ به همراه کاربرد های گوره واگنی و مزایای و معایب آن در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده اند.

کوره واگنی چیست؟

در بسیاری از کارخانجات و صنایع، کوره های عملیات حرارتی به دو نوع مداوم و غیرمداوم تقسیم می¬شوند. کوره های غیرمداوم یا کوره تک شارژ به کوره¬هایی اطلاق می¬شود که بعد از شارژ و بسته شدن درب کوره ، سیکل از پیش تعیین شده عملیات اجرا می-گردد .
بعد از کامل شدن سیکل گرمایش ممکن است مواد در داخل کوره با سرعت مناسبی سرد شده و بعد تخلیه شوند، مانند عملیات آنیل و یا از کوره خارج شده و در هوای آزاد قرار بگیرند، مانند عملیات نرمالایزینگ و ممکن است مواد با غوطه ور شدن در روغن یا آب سرد شوند، مانند عملیات کوئنچ .

انواع کوره واگنی

یکی از انواع این کوره¬ها، car bottom (کوره واگنی) است که به سیستم ریلی مجهز هستند و آتشدان (محفظه گرم) کوره روی آن حرکت می¬کند . این محفظه باید کاملا ایزوله باشد تا از رسیدن حرارت به سطح چرخ¬ها و غلتک¬ها جلوگیری شود. این کوره معمولا روی کف کارگاه نصب می¬شود و غالبا به سیستم درب کشویی مجهز است .
موادی که باید گرم شوند روی آتشدان قرار می¬گیرند. واگن روی ریلی به داخل کوره واگنی حرکت کرده و درب آن بسته می¬شود. در نهایت عایق¬ها لبه¬های بیرون کوره و واگن را آب بندی می¬کنند .
در کل این کوره ها برای عملیات آنیل، نرمالایزینگ و تنش گیری قطعات بزرگ مناسب هستند؛ چون این کوره¬ها به کمک واگن جایگذاری و حمل و نقل قطعات را آسان¬تر می¬کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

پست های مرتبط

This will close in 0 seconds